یکشنبه، شهریور ۰۷، ۱۳۸۹

طنز جدیدی از گیسو کمندی

توضیح: خانم گیسو کمندی همکار ما در صفحه‌ی شبنامه‌ی اعتماد ملی بود، که دوباره به جمع ما پیوسته و برای شبنامه هفته‌نامه‌ی پیک سبز در ستون "تیتر و زیرتیتر" می‌نویسد. چون خانم کمندی پایگاه اینترنتی ندارد، من از ایشان خواهش کردم اجازه بدهد تا بعضی از طنزهایش را اینجا منتشر کنم.


تیتر و زیرتیتر

 
جریان اون آقاهه و اون خانمه
گیسو کمندی

تیتر: رئیس سازمان توسعه تجارت، واردات برنج از آمریکا را تکذیب کرد. (واحد مرکزی خبر)
زیرتیتر: وی البته در متن خبر توضیح داده که مستقیم برنج خریداری نمی‌کنند و یک کشوری را به عنوان واسطه انتخاب می‌کنند؛ خلاصه‌اش یعنی کاری شبیه عمل "محلل" بعد از سه طلاقه کردن و اینا.

تیتر: پورحسین: چندبار ربنای شجریان را از شبکه هفت پخش کردیم.
زیرتیتر: لطیفه مرتبط؛ یک آقایی داشته با همسرش در خیابان راه می‌رفته. یک دفعه چندتا جاهل می‌آیند و یک خط قرمز جلوی پای آقاهه می‌کشند و خانمِ آقاهه را می‌برند آن‌ور خط و باهاش مشغول گفت‌وگوی نزدیک از نوع سوم می‌شوند. بعد هم به آقاهه می‌گویند «پات رو از خط بذاری این‌ور می‌زنیم چشمت رو درمیاریم!»
وقتی گفت‌وگوی جاهل‌ها با خانمِ آقاهه تمام می‌شود، سوار موتورشان می‌شوند و می‌روند. مردم می‌آیند سراغ آقاهه و می‌گویند: «واقعا که! به تو هم می‌گویند مرد؟ چرا هیچ کاری نکردی؟» آقاهه می‌گوید «شماها ندیدید... من کلی اعتراض مدنی کردم...» مردم می‌پرسند: «یعنی چی کار کردی؟!» آقاهه می‌گوید: «وقتی جاهل‌ها حواس‌شان نبود من چندبار پایم را گذاشتم این‌ور خط!»

تیتر: چند نفر از عوامل كليپ‌هاي تبليغاتي شبكه‌هاي ماهواره‌اي در تهران دستگير شدند (آتی‌نیوز)
زیرتیتر:
در همین رابطه عده‌ای از عشاق سینه‌چاک سوسن خانم با تجمع جلوی دادسرا شعار دادند "سوسن خانم ما کجاست؟"

تیتر: ازدواج موقت شغل قانوني مي‌شود (تهران امروز)
زیرتیتر:
مساله مهم این است که بعد از تصویب این موضوع به عنوان قانون، این شغل را در مشاغل سخت طبقه‌بندی کنند که زود بازنشسته شوند، یا در "مشاغل نرم!" طبقه‌بندی کنند که طرف ده سال بیشتر هم سر کار باشد؟

تیتر: توقف پخش اخبار ترافيك در راديو پيام (ایسنا)
زیرتیتر:
1- بالاخره خودشان هم فهمیدند کار بی‌فایده‌ای است و دارند یک خبر را هر روز تکرار می‌کنند.
2- در کل مسوولان ما وقتی نمی‌توانند مشکلی را برطرف کنند خبرش را رسما منتشر نمی‌کنند، مثل گرانی و تورم و آلودگی هوا و... خسته نباشید. الان دیگر مشکل ترافیک تهران هم مثل باقی مشکلات مملکت حل شد.

تیتر: مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز در مجلس، گقت: صدا و سیما با برگزاری این‌گونه مناظره‌ها نمی‌تواند جای خالی اصلاح‌طلبان را پر کند، زیرا مردم می‌فهمند که در این جلسات دیدگاه‌های یکسانی ارائه می‌شود.
زیرتیتر:
واقعا آدم از آقای پزشکیان تعجب می‌کند. یعنی واقعا خیال می‌کند که صدا و سیما فکر می‌کند که مردم می‌فهمند؟

تیتر: سارکوزی، رئیس جمهور فرانسه، به مسلمانان روزه‌دار گفت: مگر می‌شود از قهوه صبحانه گذشت و من بر این باورم شما درعین حالی که روزه هستید، درساعت ۸ صبح قهوه را فراموش نکنید! (افكارنیوز، به نقل از "العالم")
زیرتیتر:
دو حالت دارد. یا سارکوزی به اجتهاد رسیده است و ما خبر نداریم.
یا سارکوزی هنوز بالغ نشده و باز هم ما خبر نداریم و مجبور است روزه کله گنجشکی بگیرد.

تیتر: جوانفکر مشاور: چرا فلان دختر حجابش را رعایت نمی کند این مساله یک ناهنجاری اجتماعی است که دلایل زیادی دارد اما یکی از دلایلش تخریب رییس‌جمهور در صحن مجلس است.
زیرتیتر:
بدون شرح.

این مطلب در هفته‌نامه‌ی پیک سبز، شماره‌ی 330 منتشر شده است.