شنبه، شهریور ۱۲، ۱۳۹۰

آمریکا مردی را تحریک کرد


 اصلاح هندسی صفحات حوادث
 
احمدی‌مقدم، فرمانده نيروي انتظامي، خودش را انداخت روی کاناپه و پاهاش را انداخت رو هم و دستش را گذاشت زیر سرش و صداش از جای گرم در آمد و گفت: «عملكرد صفحات حوادث در رسانه‌ها مناسب نيست.»
گفتم: «می‌فهمم.»
گفت: «خلاصه‌ش ما توی نیروی انتظامی نشستیم عقل‌مان را ریختیم روی هم و به این نتیجه رسیدیم که یک "كنفرانس علمي براي تعيين چارچوب صفحات حوادث در نيمه دوم سال 90" برگزار کنیم.»
گفتم: «دست شما درد نکند که جامعه را با معنای "کنفرانس علمی" آشنا کردید.»
 
راهکارها
 
برای برگزاری این "کنفرانس علمی" سرفصل‌ها، راهکارها و چهارچوب علمی زیر را ارئه می‌کنیم؛
 
- تنظیم خبر به هر نحوی که نیروی انتظامی در آن مغلوب شود ممنوع است.
- تیر خوردن مامور نیروی انتظامی حتما باید ناجوانمردانه و از پشت باشد.
- [...]
- در تنظیم خبر، نیروی انتظامی حتما باید به موقع سر صحنه حاضر شود. هر گونه تاخیر به عهده‌ی خبرنگار است.
- رد پای آمریکا و اسراییل و انگلیس حتما در صحنه جرم دیده شود.
- هر گونه سلاح توسط سرویس‌های جاسوسی غرب در اختیار متهمان قرار گرفته باشد.
- ممکن است در صحنه‌ی جرم ماموران نیروی انتظامی کشته شوند، دزدها فرار کنند، و مردم عادی گروگان گرفته شوند یا کشته شوند وغیره. اما در تهیه و تنظیم گزارش باید در همان پاراگراف اول دزدها دستگیر شوند و تا انتهای پاراگراف دوم هم‌دستان خود را لو دهند. در پاراگراف سوم مخفیگاه آن‌ها توسط پلیس شناسایی و طی عملیاتی تکنیکی پاکسازی می‌شود. حتما حتما در انتهای مطلب مردم محل با همراه داشتن پلاکارد، گل و شیرینی از نیروی انتظامی به خاطر برقراری امنیت تشکر می‌کنند.
 
 
نمونه 1
تیتر: آمریکا مردی را تحریک کرد تا تجاوز کند
 
خبر: نیروهای خاک بر سری آمریکا با صرف میلیاردها دلار برای هوا کردن ماهواره مرد بی‌خبر از همه‌جای ایرانی را تحریک کردند تا فرزند خود را به قتل برساند.
به گزارش خبرنگار ما بار دیگر مردی زحمتکش و خانواده‌دوست با دیدن برنامه‌های مستهجن و مبتذل ماهواره‌های جاسوسی مثل برنامه‌ی "گزارش مبتذل آب و هوای سی ان ان و بی بی سی" در ابتدا فریب خورد و سپس تحریک شد تا هم تجاوز کند و هم قتل کند. در همین راستا ماموران خدوم نیروی انتظامی برای جلوگیری از چنین بی‌ناموسی‌هایی با استفاده از هلکوپتر و تکاور، در عملیات ضربتی، دیش‌ها و ال‌ان‌بی‌های مضمحل و خودفروخته را در پشت بام منازل غافلگیر کرده و در اقدامی شجاعانه آن‌ها را از بالای بام به کف خیابان پرت کردند. به گفته‌ی آگاهان این اقدام دلیرانه و به موقع نیروی انتظامی 99 درصد از بزه را در سطح جامعه کاهش داد.
 
 
نمونه 2
تیتر: کشف رد پای اسراییل و انگلیس در تجاوز گروهی در باغ 
 
خبر: آیا بیچاره‌ها و بدبخت‌های اسراییل و انگلیس و آمریکا چنین مستاصل شده‌اند که نمی‌دانند چطور به ما ضربه بزنند؟ این سوالی بود که الف. ب. پ متهم اصلی جنایت تجاوز هشتصد نفر به هفتصد نفر در باغ آن پشت تپه، در اعترافات خود مطرح کرد.
الف. ب. پ که به پهنای صورت اشک می‌ریخت و هی عجز و لابه می‌کرد گفت: «من یک روز داشتم در خیابان تخمه می‌شکستم که نماینده‌ی رسمی اسراییل و آمریکا آمد و به من آموزش تجاوز گروهی در باغ را داد.»
این متهم درباره‌ی نحوه‌ی ارتباطش با دیگر متجاوزان گفت: «ما با هم ارتباط تشکیلاتی داشتیم.»
الف. ب. پ خیلی روشن و شفاف و صد البته با زبان خوش اعتراف کرد: «آخ... آخ... چشمم... سرم... اوخ... آووووخ... بله. داشتم می‌گفتم بیچاره‌ها و بدبخت‌های اسراییل و انگلیس و آمریکا که دیدند نمی‌توانند به ما نفوذ کنند تصمیم گرفتند با تجاوز گروهی به ما ضربه بزنند و غیرت، جوانمردی و مرام ایرانی را متزلزل کنند. اما کور خواندند.»
بر پایه‌ی همین گزارش متمهان این پرونده، همگی از باراک اوباما، سارکوزی و بان کی مون به اتهام گول زدن متهمان پرونده‌ی تجاوز گروهی باغ پشت تپه، شکایت کرده‌اند که قاضی کشیک حکم جلب باراک اوباما، سارکوزی و کاندولیزا رایس (به جای بان کی مون به عنوان مطلع احضار شد) را صادر کرده است که فتوکپی این حکم جلب به همه‌ی کلانتری‌های بین راه ارسال شده است. یک مقام آگاه به خبرنگار ما گفت: «به زودی دادگاه رسیدگی به اتهامات بین‌المللی این سه چهره منفور و فاسد، در دادگاه خانواده شعبه میدان ونک برگزار خواهد شد.» 
 
 
 

منتشرشده در روزنامه‌ی اعتماد، دوره‌ی جدید، ستون کاناپه، 12 شهریور 90، شماره‌ی 2250 
(طنزها را همان‌طور که در مطبوعات منتشر می‌شود، با حذف و تعدیل، در وبلاگ بازنشر می‌کنم.)