سه‌شنبه، شهریور ۰۷، ۱۳۹۱

وقتی کارت عروسی هم حریم خصوصی نیست!

آیا به زودی روی شما هم پوستر خواهند چسباند؟


هنوز شهر در امن و امان است و در شهر خبری نیست. اگر از حال اینجانب خواسته باشید باید بگویم قربونت بشم خوبم، برای همین امروز هم چند خبر کوچک دیگر را برای شما بزرگ کردیم تا شهر به حالت عادی برگردد. یادتان باشد صد دوربین هم توی شهر تهران نصب شده، لطفا دست از پا خطا نکنید تا فیلم‌تان در نیاید. آفرین.

پای همه توی کفش مشایی
یکی از روزنامه‌ها نوشت: مشایی همچنان هنگام خروج از پاویون به دنبال کفش خود بود که محمد‌زاده، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این لحظه گفت: «کدام مرد پیدا می‌شود که پا در کفش آقای مشایی کند؟» مشایی هم با صدای بلند پاسخ داد: «فعلا که پا در کفش ما می‌کنند. ظاهرا در جامعه مرد زیاد است.»
به نظر ما [...] اما پا زیاد است. از طرفی یک کفش بیشتر هم نیست که همه دارند پا توی آن می‌کنند. این جریان اختلاس هم نشان داد که رد پای هزارتا پا هست اما [...] خلاصه وضعیت عجیبی است که تکان بخوری می‌گویند پای فلانی را [...]

مجلس گرمی داشتیم

حداد عادل در جمع مردم قزوین گفت: اگر روزی احساس تکلیف کنم، همچنان‌ که در انتخابات ریاست مجلس در همین دوره اتفاق افتاد، به میدان می‌‏آیم، حتی اگر بدانم که یک رأی بیشتر نخواهم آورد.
به گزارش فارس، حداد عادل هنگام خداحافظی وقتی خود را در حلقه مردم دید، گفت: به معنای واقعی مجلس گرمی داشتیم!

نکته 1- چند وقت دیگر در جلسه پرسش و پاسخ مطبوعاتی؛ خبرنگار می‌پرسد [...]
نکته 2- [...]
نکته 3- [...]
نکته 4- [...]

حرکت جدید: لوازم التحریر انقلابی
در خبرها خواندیم لوازم التحریر انقلابی هم به بازار خواهد آمد.
[...]
در ضمن موقع مشق شب، جای رونویسی از شعر شاعران لابد باید از شعارهای سیاستمداران هزار مرتبه نوشت.
در این خبر آمده بود: «در حوزه فرهنگ عمومی بیش از 200 محصول شناساسی کرده‌ایم که قابلیت انتقال فرهنگ دارند. کارت پستال، پوستر و کارت‌های عروسی در دستور کار بعدی قرار دارند.»
آن عروسی که کارت دعوت به عروسی‌اش را دوستان طراحی کنند دیدن دارد ها. ما منتظریم که دعوت‌مان کنند ببینیم چه حرکتی می‌خواهند بزنند. گویا اصولا حریم خصوصی - کارت عروسی که جای خود دارد - اگر قابلیت انتقال فرهنگ داشته باشد اختیارش با آدم نیست. هر آن امکان دارد ببینید دارند روی شما هم شعار می‌نویسند یا پوستر می‌چسبانند.


جاهای خالی را پر کنید
علي‌دوست گفت: «نخستين مسئله‌اي که در هفته دولت مطرح مي‌شود، ارائه گزارش ........ مي‌باشد. دولت بايد ........ که در طول سال انجام داده است را‌ به دور از ........ گزارش دهد.»
الف- عقبگرد، گل‌کاری‌هایی، مداخله
ب- بالگرد، روپایی‌هایی، مخامصه
پ- پاگرد، پاس‌کاری‌هایی، مغالطه
ت- عملکرد، کارهایی، مبالغه (شاید باورتان نشود ولی گزینه صحیح همین می‌باشد.)

منتشرشده در روزنامه‌ی اعتماد، 7 شهریور 91 
(طنزها را همان‌طور که در مطبوعات منتشر می‌شود، با حذف و تعدیل، در اینترنت بازنشر می‌کنم)