سه‌شنبه، شهریور ۲۱، ۱۳۹۱

پلیس‌های چاق؛ بودن یا نبودن


عذر می‌خواهم عذر من رو هم می‌خواهید؟


1- معاون تربیت و آموزش نیروی انتظامی گفت: تمامی نیروهای پلیس باید در فرآیندی سه ساله به تناسب جسمی برسند. به همین دلیل نیروهای پلیس اگر نتوانند طی 3 سال وزن خود را کاهش دهند و به تناسب اندام برسند، عذر آنها را می خواهیم.
2- فرمانده مرزباني کشور اعلام کرد به افرادي که در اين يگان فعاليت مي‌کنند و بالاي 10 کيلوگرم اضافه وزن دارند تا پايان سال مهلت داده مي‌شود که وزن خود را کاهش دهند.

بدو ببینم
به نظر ما اگر نیروهای راهنمایی و رانندگی جای این‌که توی ماشین پلیس بنشینند و از توی بلندگو به راننده‌ها بگویند: «پراید مشکی... با توام... آره... مدارکت رو بردار بیار اینجا ببینم... بدو ببینم... لفتش نده...» خودشان پیاده شوند و بدوند و لفتش ندهند و مثل همه جای دنیا بروند سمت راننده متخلف و او را توجیه یا توبیخ و جریمه کنند روزی یک کیلو از وزن پرسنل زحمت‌ده (زحمتکش سابق) راهنمایی و رانندگی کم می‌شود.

دزد و پلیس
به نظر ما اگر نیروی انتظامی جای این‌که پنجشبه‌شب‌ها وسط خیابان‌ها و دور میدان‌ها ایست کند و بازرسی کند، یا وسط جاده چالوس و جاده هراز توی صندوق عقب‌ها را با دقت بررسی کند، دنبال دوتا دزد و جانی که دوتا کوچه بالاتر مشغول دزدی یا قتل هستند بدود، نه خودش چاق می‌شود نه آمار بزه می‌رود بالا.

رابطه افلاطونی
اصلا شاید برای همین‌که پلیس‌ها نمی‌دوند و چاق شدند، دزدها هم فرار نمی‌کنند و چاق و چله شدند.

عذر می‌خوام
در همین رابطه آقای [...] گفت: «عذر می‌خواهم عذر من رو هم می‌خواهید؟»
وی افزود: «یه مهلت دیگه به من بدین.»

پلیس چاق، پلیس مهربان
اتحادیه پلیس‌های چاق در بیانیه‌ای اعتراض خود را این‌طوری اعلام کرد: «مگر از قدیم نگفتند که چاق‌ها مهربان هستند؟ خب اگر پلیس‌ها هم چاق باشند پس پلیس‌ها مهربان می‌شوند. به راستی اگر پلیس‌ها چاق بودند آیا برخوردشان با شهروندان و مردم مهربان‌تر و مودب‌تر نبود؟»

فوریت‌های پلیس
: الو 110. جناب سروان قربون دست‌تون این پلیسی که برای ما فرستید لای آسانسور گیر کرده. دونفر رو بفرستید درش بیارند.

فوریت‌های پلیس 2
: الو؟ 110؟ همین الان یه پلیس چاق سر چهارراه دیدم. زنگ زدم گزارش بدم...
- آرامش خودتون رو حفظ کنید... نترسید... خب حالا بگید ببینم... به نظرتون چندکیلو اضافه وزن داره؟
: فکر کنم ده پونزده کیلویی اضافه وزن داره...
- همه چی تحت کنترله. نگران نباشید. یه مهلت دیگه بهش بدین. چون قول داده تا آخر سال وزن کم کنه. اگه در سال جدید دوباره با چنین صحنه‌هایی در خیابان روبه‌رو شدید حتما به ما گزارش بدید.

در خیابان
متهم: جناب سروان، کارت شناسایی‌ات را ببینم؟
- بفرما.
متهم: عجیبه با این اضافه‌وزنی که داری هنوز عذرت را نخواسته‌اند. ببینم آشنا داری، نه؟منتشرشده در روزنامه‌ی اعتماد، 21 شهریور 91  
(طنزها را همان‌طور که در مطبوعات منتشر می‌شود، با حذف و تعدیل، در اینترنت بازنشر می‌کنم)