دوشنبه، آبان ۱۵، ۱۳۹۱

تفریحات سالم در اوین

شهرداری تهران و قوه قضاییه برای حال کردن شهروندان برگزار می‌کند:
تفریحات سالم در اوین 


 

محمدباقر قالیباف گفت: «شهرداری تهران آماده است که مجموعه زندان اوین را خریداری کند تا زندان اوین را به یک مرکز تفریحی تبدیل کند.»

عشق و حال
خیلی عجیب است. چون جعفر شجونی چندوقت پیش گفته بود: «در زندان اوین سونا و جکوزی درست کردیم تا زندانی‌ها بروند برای خودشان حال کنند.» و ما تا الان فکر می‌کردیم اوین عشق و حال است. و برای همین است که هر کسی می‌رود اوین راضی نمی‌شود زیر دو سه سال زندان بماند. طوری که روزنامه‌نگاران یک ساک کوچک جلوی در آماده گذاشته‌اند حاوی مایو، کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی، کلاه شنا که اگر یک دفعه پا داد و برای سونا و جکوزی رفتند، بدون مایو نمانند.

دیالوگ
- یک مدت خبری ازت نبود، کجا بودی؟
: اوین بودم.
- ای شیطون. داشتی برای خودت حال می‌کردی.

دیالوگ 2
- می‌روی اوین برای خودت حال می‌کنی. پس چرا ناراحتی؟
: چون من دوست دارم برای تو حال کنم.


مرکز تفریحات سالم
به همین دلایل عشق و حالی، وقتی خواندیم قالیباف گفته می‌خواهد اوین را به یک مرکز تفریحی تبدیل کند خیلی تعجب کردیم. چون اوین همین الان یک مرکز تفریحی است، منتها مرکز تفریحات سالم. چطوری؟ این‌طوری که هر کسی احساس می‌کند برای سلامتی جامعه مضر است سریع پا می‌شود می‌روید اوین و در طرح پاکسازی جامعه ثبت‌نام می‌کند.

چیزی که در اوین عیان است چه حاجت به بیان است؟
یک مساله هم الان خرید مجموعه اوین است که بین شهرداری تهران و قوه قضاییه اختلاف ایجاد کرده. چون شهرداری می‌گوید ما عادت داریم عرصه و عیان و مستغلات را همه را با هم یک جا بخریم. در حالی که قوه قضاییه می‌گوید ما فقط عرصه را می‌فروشیم و چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است. شهرداری هم گفته اگر ما فقط عرصه را بخریم برای‌مان نمی‌صرفد چون الان اوین پر از سرمایه است و اگر قوه قضاییه زندانی‌ها را بردارد با خودش ببرد، دیگر توی این معامله برای شهرداری چیزی ته‌اش نمی‌ماند. چون اگر قرار است اوین بشود مرکز تفریحی، تنها جذابیتش این است که مردم بیایند با تاریخ معاصر به صورت زنده آشنا شوند تا حساب کار بیاید دست‌شان و جز در مراکز تفریحی مجاز، جای دیگری تفریح نکنند.

احمدی‌نژاد می‌رود اوین پارک
اگر اوین تبدیل به مرکز تفریحی بشود دیگر خیال‌مان راحت است که علاوه بر آقای احمدی‌نژاد که دوست دارد برود اوین، باقی مسوولان هم می‌روند اوین تفریح و خیال همه راحت می‌شود.