یکشنبه، اردیبهشت ۱۷، ۱۳۹۱

اینجا بغل سلین دیون است؛ آی لاو جریان انحرافی

مصطفی پورمحمدی که در حال حاضر رییس سازمان بازرسی کل کشور و در حال غایب وزیر کشور آقای احمدی‌نژاد بود، آمد روی کاناپه نشست و گفت: «فسادهای اخیر به خاطر اشتباه مردم در انتخابات است.»
ما گفتیم: «می‌فهمم... می‌فهمم...»
پورمحمدی گفت: «اگر مردم از فساد ناراحتند باید اول به خود انتقاد کنند که چرا انتخاب خوبی نداشته‌اند و ناراحتی خود را باید با دقت در انتخاب های بعدی خود نشان دهند و افرادی را برگزینند که قانون مدارتر باشند.»
ما گفتیم: « می‌فهمم... می‌فهمم...»
پورمحمدی که روی کاناپه داشت درد دل می‌کرد و هر چه به ذهنش می‌رسید می‌گفت، به نقل از ایلنا گفت: «در انتخابات ریاست جمهوری نباید مردم فریب شعارها را بخورند و اگر کسی ادعا کرد کشور و مردم را به اوج اعلاء می رساند، مردم باید ببینند چه قدر تجربه و ایده عملی دارد، زیرا اگر اشتباه کنند باید چند سال حسرت بخورند.»
ما گفتیم: « می‌فهمم... می‌فهمم...»
پورمحمدی که تازه سر صحبتش باز شده بود باز هم می‌خواست حرف بزند که ما گفتیم: «آقا جان، یک چیزی بگو که بتوانیم سوژه‌اش کنیم و درباره‌اش چهارخط مطلب بنویسیم. این حرف‌هایی را که شما می‌زنی حتا ما نمی‌توانیم چاپش کنیم چه برسد به این‌که سوژه‌ی طنزش کنیم.»
پورمحمدی گفت: «حالا چی کار کنیم پس؟»
ما دیدیم عملا کاری که نمی‌توانیم بکنیم، از طرفی چون قضیه کاملا روشن است و همه شیرفهم هستیم، از آقای پورمحمدی خداحافظی کردیم و از او قول گرفتیم باز هم از این طرف‌ها بیاید و روی کاناپه لم بدهد و درد دل کند.
یکهو در باز شد و پورمحمدی آمد و گفت: «من حاضرم رو در رو و چشم در چشم و در حضور مردم با آقای احمدی‌نژاد مناظره کنم، مشروط بر این‌که این دفعه من بگویم بگم؟ بگم؟ بگم؟»
ما گفتیم: «باشه.»
مصاحبه با مردم
ما: «لطفا همه چیز را اعتراف کنید.»
مردم: «ما مقصریم. ما مسوولیت پرونده‌های اقتصادی را به عهده می‌گیریم. ما فساد پولی را قبولی می‌کنیم. این‌ها که چیزی نیست ما حتا به اختلاس 3000 میلیارد تومانی هم اعتراف می‌کنیم.»
ما: «دیگه به چی اعتراف می‌کنید؟»
مردم: «ما مردم در صحت سلامت عقل و روان حتا اعتراف می‌کنیم که وقتی اختلاس کردیم همگی با هم پا شدیم رفتیم کانادا بغل سلین دیون. همسایه‌شون شدیم.»
ما: «شما چرا در انتخابات دقت نکردید و درست انتخاب نکردید؟»
مردم: «راستش... ما فکر کردیم درست انتخاب کردیم بعد .... بعد گفتند اشتباه شده ما هم انتخابی نداشتیم حالا آقای پورمحمدی گفته ما اول اشتباه کردیم بعد انتخاب کردیم، در حالی که ما فکر می‌کردیم اول انتخاب کردیم بعد اشتباه شد. خلاصه یک همچین چیزی.»
ما: «ما که نفهمیدیم چی شد (امیدواریم مدیرمسوول و مدعی العموم هم متوجه نشوند و زیرسبیلی در کنند.) خب بگذریم.ای مردم، ای اشتباه‌کاران، دیگه چیزی نیست بهش اعتراف کنید؟»
مردم: «فعلا که آقای پورمحمدی جز فساد پولی و مشکل اقتصادی مورد دیگری را نگفته. هر وقت گفت آن‌ها را هم اعتراف می‌کنیم.»
خاوری پیام داد
محمودرضا خاوری در حالی که داشت پول‌های اختلاسش را می‌شمرد رو به دوربین گفت:
«سلام، من محمودرضا خاوری‌ام، اینجا بغل سلین دیونه، من هم همسایه‌شون هستم، دل‌تون بسوزه... آی لاو جریان انحرافی...»منتشرشده در روزنامه‌ی اعتماد، 17 اردیبهشت 91 
(طنزها را همان‌طور که در مطبوعات منتشر می‌شود، با حذف و تعدیل، در وبلاگ بازنشر می‌کنم)