یکشنبه، اردیبهشت ۲۴، ۱۳۹۱

فواید آب ملی

آقای محمود احمدی‌نژاد به مردم گناباد گفت: «برخی از کشاورزان در اینجا مشکل کمبود آب را مطرح می‌کنند که اگر لازم باشد ما از مازندران، خلیج فارس و تاجیکستان آب به خراسان خواهیم رساند.»
آقای محمود احمدی‌نژاد به مردم زاوه گفت: «اگر لازم باشد، از درياي مازندران براي شما آب مي‌آوريم.»
آقای محمود احمدی‌نژاد به مردم خواف گفت: «به خدا اگر لازم باشد، از درياي مازندران و خليج فارس آب مي‌كشيم كه شما بدون آب نمانيد.»
آقای محمود احمدی‌نژاد به مردم تربت حیدریه گفت: « از درياي مازندران و خليج فارس آب مي‌كشيم كه شما بدون آب نمانيد.»
آقای محمود احمدی‌نژاد به مردم باخزر گفت: «مشكل آب كشاورزان اين منطقه را حل مي‌كنيم حتي اگر لازم باشد از درياي مازندان آب به اين منطقه بكشيم.»
مردم که زیر تیغ آفتاب داغ خراسان ایستاده بودند هی توی ذهن‌شان دو دوتا چهارتا کردند که آب خلیج فارس را چطوری می‌شود تا روستای آنان در خراسان آورد.
یکی داد زد: «آهای عامو... اینجا آفتاب خورده پس کله‌ی ما، متوجه نشدیم چی گفتی شما. گفتی آب از کجا میاری؟»
آقای احمدی‌نژاد که آب معدنی خنک را سر می‌کشید بالا، گفت: «از مازندران، تاجیکستان، خلیج فارس. از هر جا لازم باشه.»
طرف داد زد: «اینجا آفتاب خورده پس کله‌ی ما، شما حرف از آب می‌زنی ما سراب می‌بینیم. ببینم نکنه باز انتخاباتی چیزی توی راهه که از این وعده و وعیدها به ما می‌دید؟»
بعد از این سخنرانی آقای احمدی‌نژاد که زیر آفتاب عرق کرده بود، عرقی را که نشسته بود بر پیشانی‌اش پاک کرد و سوار هواپیما شد و برگشت پاستور. مردم ماندند زیر آفتاب، تشنه ...
 
فواید آب ملی
آب خلیج فارس آب پرفایده‌ای است. به این دلایل:
- می‌شود وقتی مردم گشنه هستند بگوییم شما تحت تاثیر تبلیغات فرنگی‌ها فکر می‌کنید گشنه هستید. در حال که شما تشنه‌اید. بله. کی تشنه است؟ پس زنده باد خلیج فارس، که خلیج آبداری است و جان می‌دهد برای وعده و وعید انتخاباتی.
- اصولا خلیج فارس آبدارترین خلیج دنیاست.
- اصولا خلیج فارس ملی‌ترین آب ما است.
- اصولا وعده دادن خوب است. مخصوصا وعده‌های ... که انجام دادنش بیشتر از چهارسال طول بکشد. یا وعده‌هایی که بشود چهارسال بهش آب بست.
 
کار آبکی
ما برای آوردن آب از خلیج فارس کلی کار تولید می‌کنیم. چطوری؟ این طوری:
- یک سری جوان باید لوله بسازند. یک سری باید آفتابه و لولهنگ بسازند. یک سری باید لگن و دبه بسازند.
- پس تولید صنایع کاربردی و آب‌محور در کشور زیاد می‌شود و ما در لوله و آفتابه و لولهنگ به خودکفایی می‌رسیم.
- بعد یک سری باید سر و ته این لوله‌ها را بگیرند که زمین نیفتد، یک سری هم باید با آفتابه و لولهنگ آب برسانند به روستاهای بی‌آب. پس تولید کار هم در کشور زیاد می‌شود و همه یک شغل نان و آبدار پیدا می‌کنند.
- بعد باید طی مراسم باشکوهی یک سر این لوله را کرد توی آب خلیج فارس و بعد ملت دست به دست لوله را برسانند تا خراسان، بعد این سر لوله را گرفت توی روستاهای خراسان تا در سطح کشور آب پخش شود.
- هموطنان عزیز! فعلا اگر یک پارچ آب دارید بیایید بریزید پشت آقای احمدی‌نژاد که برگردد پاستور. بله... تا سفرهای استانی بعدی و شعارهای بعدی بای بای... 
 


منتشرشده در روزنامه‌ی اعتماد، 24 اردیبهشت 91 
(طنزها را همان‌طور که در مطبوعات منتشر می‌شود، با حذف و تعدیل، در وبلاگ بازنشر می‌کنم)