شنبه، اردیبهشت ۲۳، ۱۳۹۱

وزير اقتصاد در كنار گود: لنگش كُن

امروز جای این‌که کسی را بیاوریم روی کاناپه، همگی برویم روی تشک و کارشناس کشتی (وزیر اقتصاد سابق) را تماشا کنیم. بفرمایید:
شمس‌الدین حسینی که هنوز معلوم نشده وزیر اقتصاد است یا کارشناس کشتی، پا شده رفته "همایش علم و کشتی". البته در خبرها مشخص نشده بود که حسینی در همایش علم و کشتی، با دوبنده‌ی مشکی شرکت کرده یا با کت و شلوار سرمه‌ای. اما به هر حال رفته آنجا و وسط کشتی‌گیرها گفته: «باید کُشتی را با سایر دانش‌ها پیوند بزنیم.»
کشتی‌گیرها در پاسخ به وزیر اقتصاد گفتند: «آخه گوزن رو مگه می‌شه به شقایق پیوند زد؟ که شوما اومدی می‌گی کشتی رو به سایر دانش‌ها پیوند بزنیم؟ جون داداش گرفتی ما رو؟ یعنی کشتی علمه؟ اگه کشتی علمه، اقتصاد ورزشه؟ بوگو که شوخی می‌کنی و ما رو سکته نده.»
وزیر اقتصاد گفت: «جدی می‌گم. باید کشتی را با سایر دانش‌ها پیوند بزنیم.»
کشتی‌گیرها گفتند: «جون داداش راستش رو به ما بوگو. اگه اقتصاد مملکت رو با دانش‌های دیگه پیوند زدی و این نتیجه رو گرفتی و تورم و گرانی و دلار و سکه و مسکن این‌طوری شده، دیگه بی‌خیال کشتی شو. جون داداش بچسب به اقتصاد زبون‌بسته. بذار کشتی نفس بکشه و کار خودش رو بکنه از پا در نیاد.»
وزیر اقتصاد که کماکان معلوم نبود با دوبنده‌ی مشکی در این همایش علمی – ورزشی شرکت کرده یا با کت و شلوار سرمه‌ای، گفت: «یکی از رویدادهای خوب و مهمی که در رشته کشتی رخ می‌دهد ارتباط بیشتر بین علم و کشتی است.»
کشتی‌گیرها گفتند: «چی می‌گی؟ یعنی وسط تشک کشتی، وقتی زیر یه خم حریف رو گرفتیم و داریم نفس نفس می‌زنیم، مداد و کاغذ رو درآریم و – جون داداش - شروع کنیم مساله علمی حل کنیم؟»
کارشناس کشتی (وزیر اقتصاد سابق)
حالا که وزیر اقتصاد به خاطر شرکت در همایش‌های مرتبط با کشتی وقت اضافی ندارد که به مسائل مرتبط با اقتصاد کشور برسد، ما چند راهکار علمی - کشتی‌گیری برای حل مشکلات اقتصادی کشور می‌دهیم:
مدیران اقتصادی از فردا با دوبنده‌ی مشکی یا سرمه‌ای در ادارات و سازمان‌ها حضور پیدا کنند تا بتوانند مشکلات اقتصادی را در کنده غافلگیر کنند.
متذکر می‌شود پوشیدن دوبنده‌ی قرمز برای مدیران و مسوولان اقتصادی در محیط اداری ممنوع است.
همچنین پوشیدن دوبنده‌های چسبان و تنگ برای مدیران و مسوولان اقتصادی کاملا ممنوع است. توصیه می‌شود روی دوبنده‌ی خود یک کت بپوشید.
مسوولان اقتصادی باید گرانی را با فن افلاک پیش رو (دختربار سابق) غافلگیر کنند.
مسوولان باید روی مدیران متخلف در سازمان‌ها و بانک‌ها، فن سگک را اجرا کنند تا حساب کار بیاید دست‌شان.
مسوولان و مدیران اقتصادی مملکت هر کاری می‌کنند بکنند، فقط کاری کنند که اقتصاد از وضعیت بزکش خارج شود.
وزیر اقتصاد این‌قدر کنار گود ننشیند و بگوید «لنگش کن.» خودش کت و شلوار را درآورد و با دوبنده‌ی سرمه‌ای بیاد وسط تشک و با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم کند، ببینیم چند مرده حلاج است. با تشکر.
منتشرشده در روزنامه‌ی اعتماد، 23 اردیبهشت 91 
(طنزها را همان‌طور که در مطبوعات منتشر می‌شود، با حذف و تعدیل، در وبلاگ بازنشر می‌کنم)