یکشنبه، خرداد ۰۷، ۱۳۹۱

طرفِ طرفداران و هواخواهِ هواداران

آقای احمدی‌نژاد این‌طوری است


1 آقای احمدی‌نژاد – بزنم به تخته - عیبی که ندارد، اما اگر هزار عیب و ایراد هم داشت – که بزنم به تخته، ندارد – یک حسن دارد که آن هزار عیب و ایراد را – که بزنم به تخته، ندارد – جبران می‌کند و آن حسن این است که آقای احمدی‌نژاد در کسی که در او فقط حسن می‌بیند هیچ عیبی نمی‌بیند. (این جمله به زبان ساده یعنی: آقای احمدی‌نژاد هوای هوادارانش را در هر شرایطی دارد و طرف طرفدارانش را تحت هر شرایطی می‌گیرد.)
  
به همین مناسبت «با دستور آقای احمدی‌نژاد کمیته‌ای متشکل از 5 مسوول دولتی با هدف به کارگیری نمایندگان بازمانده از مجلس نهم در دستگاههای اجرایی و استفاده از تجربه و تخصص آنان تشکیل شد.»
این یعنی چی؟ یعنی آن دسته از نمایندگان مجلس هشتم که برای شرکت در مجلس نهم رد صلاحیت شدند یا رای نیاوردند، اما در مجلس هشتم هوای دولت را داشتند دعوت به کار در دولت شده‌اند.

اصولا آقای احمدی‌نژاد این‌طوری است که اگر آن کاری که دوست دارد نشود یا آن کسی که دوست دارد نیاید خودش یک کاری درست می‌کند تا آن کسی که دوست دارد بیاید سرش.

مثلا نگذاشت ملک‌زاده یک لیوان آب خنک بخورد و حکم مشاورت داد بهش. یا لیوان آب خنک را از دست مرتضوی گرفت و دوبار رییسش کرد. یا آب خنکی را که دست مشایی بود خودش سر کشید و همین‌طوری برایش حکم کرد. بقایی که کلا چهار سال منفصل شد اما متصل ماند. رحیمی هم که اصولا گفتند [...] محصولی و کردان اینا هم که بماند.
خلاصه با این سابقه عجیب نیست که آقای احمدی‌نژاد از 196 نماینده بازمانده از مجلس نهم دعوت به کار – به ریاست رحیمی که [...]  - کند.

تخصص نمایندگان چیست؟
2 حالا که قرار است از تجربه و تخصص این 196 نماینده در دولت استفاده شود، ما به صورت خلاصه می‌گوییم با توجه به کارنامه مجلس هشتم این تجربه و تخصص چیست:
الف- تجربه در دو دو کردن. متاسفانه هنوز نمایندگان به صورت تخصصی نمی‌توانند یک‌صدا دو دو کنند و وقتی دو دو می‌کنند خیلی شلوغ می‌شود.
ب- تجربه در چهار چهار کردن. الان نمایندگان به صورت خیلی زیبایی به صورت هماهنگ و ناز چهار چهار می‌گویند.
پ- تجربه در ایجاد فضای شاد و مفرح برای شادسازی آقای احمدی‌نژاد و هیات همراه.
ت- تجربه در بررسی ازدواج مجدد، ازدواج موقت و انواع ازدواج‌های دیگر.
ج- تجربه در فشار دادن شاسی. (با رمز: هر چهار سال شاسی یک مدرک.)
چ- تجربه در پرتاب جاچسبی به سمت همدیگر و تجربه در گفتن کلمات بوق‌دار در صحن علنی.
ح- تجربه در صرفه‌جویی فشار دادن دکمه. (با محوریت حداد عادل که در چهار سال سه بار از میکروفونش استفاده کرده.)
خ- تجربه در بیرون کردن خبرنگاران از رستوران مجلس و باقی جاهاش.
د- تجربه در شمردن 3000 میلیارد تومان (که خیلی کار سختی است.). 


منتشرشده در روزنامه‌ی اعتماد، 7 خرداد 91 
(طنزها را همان‌طور که در مطبوعات منتشر می‌شود، با حذف و تعدیل، در وبلاگ بازنشر می‌کنم)